Lola właśnie przeprowadziła się z Cleveland w stanie Ohio do Orlando na Florydzie i jest podekscytowana możliwością pozostawania w kontakcie ze swoimi przyjaciółmi i rodziną przez telefon i e-mail. Kiedy znajomy zasugerował, że mają Skype, Lola była zdezorientowana i zaskoczona. W końcu nigdy wcześniej nie korzystała ze Skype’a. Ale wydaje się, że to świetny pomysł! A Lola nie może się doczekać, kiedy go użyje! W tym artykule pokażemy, jak zainstalować i używać Skype’a dla komputerów Mac.

Najpierw pobierz Skype z witryny Microsoft. Następnie załóż darmowe konto i zaloguj się. Wpisz swój numer telefonu lub adres e-mail (naszym zdaniem najłatwiejszy sposób) i utwórz hasło. Możesz zapisać hasło, ponieważ będzie to Twój kod dostępu. Gdy to zrobisz, możesz zacząć używać Skype’a i komunikować się ze znajomymi. Rozpoczęcie pracy jest łatwe. Oto jak pobrać program na swój komputer.

Po zainstalowaniu Skype’a otwórz aplikację na swoim komputerze. Musisz zalogować się na swoje konto Skype. Możesz użyć swojego adresu e-mail lub numeru telefonu, aby utworzyć konto Skype. Jeśli używasz swojego adresu e-mail, musisz potwierdzić swoją tożsamość za pomocą adresu e-mail. W przeciwnym razie musisz wykupić miesięczny abonament na telefon stacjonarny, aby dzwonić do osób w innym kraju. Ten krok można jednak pominąć, jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na miesięczną subskrypcję.

Po pobraniu Skype’a na komputer musisz utworzyć konto. Aby potwierdzić konto, musisz podać adres e-mail i numer telefonu. Najszybszym sposobem weryfikacji konta jest skorzystanie z adresu e-mail. Następnie możesz utworzyć hasło i zalogować się za jego pomocą. Pamiętaj, aby zapisać swoje hasło, aby w razie potrzeby móc ponownie uzyskać do niego dostęp! Po pomyślnym skonfigurowaniu konta możesz używać Skype’a!

Po pobraniu Skype’a na komputer możesz od razu zacząć z niego korzystać. Najpierw musisz utworzyć konto. Następnie musisz podać swój adres e-mail i numer telefonu, aby zweryfikować swoje konto. Po zweryfikowaniu konta będziesz mógł dzwonić i czatować z każdym na świecie. Musisz także utworzyć hasło do swojego profilu Skype. Jeśli masz komputer z systemem Windows, zapisz to hasło na przechowanie.

Oprócz możliwości wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości SMS, Skype umożliwia również użytkownikom wysyłanie plików komputerowych. Możesz przeciągać i upuszczać pliki i filmy do programu. Możesz także udostępnić swój ekran innym użytkownikom. A kiedy skończysz, Skype umożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych z dowolnego telefonu komórkowego lub stacjonarnego. Już nigdy nie będziesz musiał martwić się o koszty wysyłki. Po pobraniu Skype’a dla Maca możesz rozpocząć pierwsze połączenie.